Mastercard

Obchodník roka 2019

Slávnostné vyhlásenie absolútneho víťaza, víťazov všetkých sortimentných kategórií i špeciálnych cien sa uskutočnilo 4. 3. 2020 v rámci konferencie New Retail Summit v Bratislave.

Oceňované kategórie

Absolútny víťaz

Absolútnym víťazom sa stalo, rovnako ako v predošlých šiestich rokoch, kníhkupectvo Martinus. Bolo ocenené aj v rámci odborovej kategórie ako Mastercard Obchodník roka s knihami.

• Mastercard Obchodník roka s potravinami

Cenu vyhrala vďaka vysokej úrovni spontánnej znalosti medzi zákazníkmi spoločnosť Lidl Slovenská republika.

Na druhom mieste sa umiestnil Kaufland a na treťom mieste bolo Tesco.

• Mastercard Obchodník roka s drogériou a parfumériou

Víťazom kategórie sa stala spoločnosť dm drogerie markt.

Dm drogerie markt sa medzi zákazníkmi teší vysokej miere lojality. Druhé miesto získala TETA Drogerie a tretie 101 Drogerie.

• Mastercard Obchodník roka s odevmi

Ocenenie v kategórii vyhrala spoločnosť Peek & Cloppenburg. Spoločnosť bola hodnotená v rámci sortimentnej skupiny najlepšie v parametroch dôvery zákazníkov.

Na druhom mieste bol Reserved a na treťom Bonprixshop.eu.

• Mastercard Obchodník roka s obuvou

Víťazom kategórie sa stala spoločnosť DEICHMANN, ktorá zvíťazila vďaka vysokej úrovni spontánnej znalosti medzi zákazníkmi a ich lojalite.

Na druhom stupni sa umiestnilo CCC a tretie miesto obsadila spoločnosť E‑obuv.sk.

• Mastercard Obchodník roka so športovými odevmi a potrebami

Víťazom v kategórii sa stala spoločnosť Sportisimo. Zákazníci spoločnosti Sportisimo v danej kategórii deklarovali najvyššiu mieru lojality a spontánnej znalosti.

Na druhom mieste sa umiestnil Decathlon a na treťom Nike.

• Mastercard Obchodník roka s elektronikou

Víťazom kategórie sa stala spoločnosť NAY, ktorá je medzi zákazníkmi veľmi známa a sú k nej lojálni.

Na druhom mieste skončila Alza.sk a na treťom mieste Mall.sk.

• Mastercard Obchodník roka s knihami

Cenu získal Martinus. Kníhkupectvo sa teší vysokej spontánnej znalosti zákazníkov, ktorí sú tiež najlojálnejší v danej kategórii.

Na druhom mieste bola Panta Rhei a na treťom Megaknihy.sk.

• Mastercard Obchodník roka pre dom, záhradu a chovateľov

Víťazom v kategórii sa stalo OBI. Silnou stránkou reťazca je vysoká spontánna znalosť medzi zákazníkmi a ich lojalita.

Na druhom mieste sa umiestnil Zoohit.sk a na treťom Hornbach.

• Mastercard Obchodník roka s nábytkom a bytovými doplnkami

Cenu získala IKEA, ktorá v kategórii zvíťazila vďaka vysokej lojalite a dôvere zákazníkov.

Na druhom mieste bol Möbelix a tretí sa umiestnil JYSK.

• Čerpacia stanica s predajňou

Víťazom kategórie sa stala spoločnosť Slovnaft, ktorá zvíťazila vďaka vysokej spontánnej znalosti medzi zákazníkmi a ich lojalite.

Na druhom mieste skončila spoločnosť Shell a na treťom OMV.

Ďalšie kategórie

• Cena verejnosti

V kategórii Mastercard Cena verejnosti 2019 zvíťazila spoločnosť Lidl Slovenská republika, rovnako ako v predchádzajúcich šiestich rokoch. Prvé miesto jej zabezpečilo 27 786 hlasov, na druhom mieste je dm drogerie markt s 20 218 hlasmi a Panta Rhei so 16 924 hlasmi na treťom mieste. Zákazníci hlasovali prostredníctvom internetových stránok www.obchodnik-roka.sk od 11. novembra 2019 do 2. februára 2020. Do hlasovania sa zapojilo celkovo 44 864 ľudí.